Wonder Woman 1984 Yine Ertelendi!

18.09.2020
55
Wonder Woman 1984 Yine Ertelendi!

Aldığımız bilgilere göre Warner Bros, Wonder Woman 1984’ü bir kez daha erteleyerek Patty Jenkins’in devam filmini 25 Aralık’a taşıdı.

Warner Bros. başkanı Toby Emmerich, bir röportajında şunları söyledi: “Patty olağanüstü bir film yapımcısı ve Wonder Woman 1984 ile dünyanın her yerinden sinemaseverlerin kesinlikle seveceği inanılmaz dinamik bir film yaptı. Filmle gurur duyuyoruz ve tatil için izleyicilere sunmayı dört gözle bekliyoruz.”

Wonder Woman 1984’ün gecikmesinin, stüdyonun Denis Villeneuve tarafından yönetilen Frank Herbert’in Dune uyarlamasını da etkileyip etkilemediği belirsiz diyebiliriz. Filmin Aralık ayında da gösterime girmesi planlanıyor ve şu anda bu tarihe ulaşma yolunda olduğunu belirtti. Bununla birlikte, hiçbir şey kesin değil. Özellikle, ilk fragman ile Dune giriş yaptı birkaç gün önce sadece . Fragmanda bir tarih eklenmemiş; bunun yerine sadece “Sinemalara geliyor” diyordu.

Ertelenmesi tepkilere sebep oldu.

Wonder Woman 1984’ün gecikmesi, Warner Bros.‘un Christopher Nolan’ın Tenet’iyle sinemalara dönmesinden sadece birkaç hafta sonra geldi . Film, iki hafta önce uluslararası olarak piyasaya sürüldüğünden bu yana 152 milyon doların biraz üzerinde hasılat yaptı ve geçen hafta Amerika Birleşik Devletleri’nde seçkin sinemalarda gösterildi. Tenet , İşçi Bayramı ile hafta sonu boyunca Amerika Birleşik Devletleri’ne indi ve 20 milyon dolar kazandı. HBO Max biçiminde kendi ana yayın platformuna sahip olmasına rağmen, Warner Bros en büyük filmlerini teatral sürümler olarak tutmayı taahhüt etti. Bu nedenle Tenet , dijital perakendecilerde satışa sunulmak yerine kademeli bir sürüm aldı.

Stüdyo bir bildiri yayınladı aşağıdaki Tenet nedeniyle devam eden salgın ortasında tiyatrolarda yerde geçerli kısıtlamaları öne aldışar.

 

Açıklamada, “Eşi görülmemiş bir bölgedeyiz, bu nedenle COVID öncesi dünyayla herhangi bir karşılaştırma adaletsiz ve temelsiz olacaktır” denildi.

Tenet , insanları sinemalara geri götürmeye çalışan ilk büyük gişe rekorları kıran filmlerden biri olarak izleniyor. Disney onun canlı aksiyon adaptasyonu için bir tiyatro açıklaması bırakmak karar verdi. 11 Eylül’de her zaman daha iyi performans göstermesi beklenen Çin’de bugün gösterime girdi. Paramount, SpongeBob SquarePants filmini Ağustos ayında Kanada’da yayınlamaya karar verdi , ancak filmi 2021’de gösterime gireceği Amerika Birleşik Devletleri’nde dijital bir özelliğe taşıdı .

Stüdyolar hala en büyük filmleri için doğru hareket tarzının ne olduğunu anlamaya çalışıyor. Marvel Stüdyoları ve Disney , Marvel Sinematik Evreni’nin bir sonraki bölümü olan ve Marvel’ın dördüncü film aşamasını başlatmanın anahtarı olan Black Widow ile ne yapmak istediklerini bulmak zorunda kalacaklar . Her şey, insanların ne zaman güvenli bir şekilde tiyatrolara dönebileceğine ve ülke çapındaki tiyatrolara açılabilmesine bağlıdır. O zamana kadar, yatırım getirisi garantisi olmadan 200 milyon dolarlık gişe rekorları kıran bir film yayınlamaya karar vermek, bir filmi dijital bir seçkiye taşımak veya bir filmi ertelemek ve en iyiyi ummak, stüdyo yöneticilerinin önlerinde bulunan tek üç seçenek diyebiliriz.

Dipnot: Yapay zeka hakkında önemli bilgiler!
ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.