FinTech Uygulamaları ve Finans Sektörü

17.10.2020
36
FinTech Uygulamaları ve  Finans Sektörü

FinTech veya Finans teknolojisi, finansal işlem hizmetlerinin ve çevrimiçi güvenliğin yenilenmesine yardımcı olmak için popüler bir endüstri haline geldi. Verimsiz, modası geçmiş ve pahalı olan geleneksel finansal hizmetleri yenilemek için iş dönüşümü etrafında çalışan geniş bir terimdir. İnovasyon, süreci şeffaf ve anlaşılır hale getirdi.

FinTech Uygulama  Geliştirme’nin finans sektörünü nasıl olumlu yönde dönüştürebileceğini anlamalıyız .

FinTech Uygulama Geliştirmenin Ortaya Çıkışı

FinTech teknolojisi, otomasyon yardımıyla müşterinin ihtiyaçlarını karşılayan yeni teknolojilerle finansal hizmetleri dönüştürdü ve yeniledi . Bu, finansal hizmetler endüstrisindeki konsolidasyon ve yasal kısıtlamalar gibi faktörlerden kaynaklanmaktadır.

Her şey, finans sektörünün iyileştirilmesine çok yardımcı olan yenilikle ilgilidir. FinTech girişimleri bağımsız çalışma avantajına sahipler ve bu nedenle geleneksel finansal hizmet sağlama yöntemlerini izleyen şirketlerden daha hızlı gelişebilirler.

Müşterileri kazanmak için, finansal hizmetler firmaları , yeteneklerinin geliştirilmesi ile inovasyon girişimlerinde yardım almak için bir FinTech ortağı aramak arasında seçim yapmak zorundadır. Finansal hizmetler, FinTech firmalarının hem doğrudan hem de dolaylı olarak yeni uygulamalar sağlamasına yardımcı olmuştur. Bu durumda firmaların çoğu hibrit bir yaklaşıma yöneliyor.

Kar amacı gütmeyen bir inovasyon merkezi olan FinTech Sandbox, Mart 2015’te Jean Donnelley tarafından kuruldu . Bu şirketin arkasındaki misyon, pazara en son teknolojileri getirmek ve finansal hizmetlerin anlamını dönüştürmekti.

Bugün, finansal hizmetlerinde yenilik yapma potansiyeline sahip ürün ve hizmet çözümlerinin geliştirilmesine çok yardımcı oldu.

1. Bankacılıkta ve Yerleşik Ödeme Sağlayıcılarda Büyük Dönüşüm

Online ödemede çok büyük bir değerlendirme yapıldı ve bunun nedeni FinTech Trend’in ortaya çıkması. Finans sektörü üzerinde önemli bir etki yapıyor. Mevcut senaryoda, çevrimiçi ödeme sağlayıcıları ve arka planlar çalışma sistemlerini dinamik olarak değiştiriyor. 

Dijitalleşme veya dijital dönüşüm nedeniyle bile , birçok uluslararası iş modeli finans şirketlerini dönüştürdü ve gelecekte de aynısını yapacak. Bağlantılı olmayan endüstri sektörleri arasındaki sınırlar da dikkat çekici FinTech ilerlemesi nedeniyle ortadan kalkıyor. Görevli ve FinTech şirketlerinin kapılarını açtı. Pazardaki yeni pazar oyuncuları, yenilik üzerinde çalışırken eski pazarın müşterilerini çalıyor. Günümüzde insanlar finansal hizmetlere odaklanıyor çünkü bu onlar için her şeyi kolaylaştırıyor.

Küresel Fintech benimseme oranının % 52’ye ulaşacağı tahmin ediliyor ve 2025 yılına kadar dünya nüfusunun çoğunun FinTech hizmetlerini kullanacağı da kanıtlandı. Bankaların ve kredi kartı endüstrilerinin benimsediği Yeni nesil ödeme yöntemleri yüzünden. Bu nedenle FinTech firmalarının geleneksel bankalara yenilikçi hizmetler sunmayı hedeflemesi gerektiği söyleniyor.

2. SuperApps PSD2 ve Açık Bankacılık Tarafından Kontrol Edilir

Bankacılık sadece finansal hizmetlerden ibaret değildir; yapay zeka, makine öğrenimi, en son dijital teknolojiler ve müşteri içgörülerinden yararlanma becerisiyle ilgili. Müşterilerin bu teknoloji meraklısı dünyada uygun tesislere sahip olmalarına yardımcı olur. Ancak bankacılık sistemi PSD2 gibi en son düzenlemeleri nasıl etkileyebilir? Müşterinin veritabanını üçüncü taraf hizmet sağlayıcılara güvenli bir şekilde sağlayarak .

Bankacılık, medya ve diğer teknoloji odaklı şirketler gibi farklı sektörlerden kuruluşlar bu veriler için rekabet ediyor. Ancak, güvenli ödemeler için müşterinin verileri Teknoloji Şirketleri tarafından kaldırılır. Pazardaki rolleri iyice yerleşmiştir. Süper Uygulamalar hakkında konuştuğumuzda, bunlar yeni bir şey değil. En son teknolojiler aracılığıyla farklı işletmelere finansal hizmetler sağlayan birçok eşler arası kredi ve yatırım platformu vardır.

Hepsinin bazı gelişmiş platformları var, ancak müşterilerine hizmetleri toplu süper uygulamalar aracılığıyla sunuyorlar. Müşterilerinin yatırımlarından daha yüksek getiri elde etmelerine yardımcı olur. Bu yöntemlerde gizli ücretler olmasa bile. Teknoloji şirketlerinin pazar payını nasıl kazandıkları ve geleneksel bankacılık yöntemlerine göre rekabet avantajları elde ettikleri, gizli ücretler kullanmamaktır.

 

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.