Bağlı Topluluklar İşletmenizi Nasıl Güçlendirebilir?

31.10.2020
44
Bağlı bir topluluk, iş için bir nimettir.

Şehirler daha akıllı hale geldikçe işletmeler de gelişiyor. Akıllı şehirler akıllı binalarla sonuçlanacak. Akıllı binalar, daha fazla işyeri verimliliğine yol açacaktır . Bir işyerinin kendisi ne kadar verimli olursa, çalışan üretkenliğini o kadar artıracaktır. Sonunda, bağlantı, etkilenen şirketlerin alt satırlarını iyileştirecek.

Daha da iyisi, bir şehri akıllı hale getirmek için gerekli teknoloji, girişimciler için binlerce iş ve ticari girişim yaratır. 

Akıllı olmak, bir topluluk ve dahil olmaya istekli tüm işletmeler için kendi kendini idame ettiren bir ekosistem oluşturmak gibidir . Enerji ile ilgili akıllı şehir çözümleri geliştirmek için kamu hizmeti şirketlerini, üniversite sistemlerini ve hızlandırıcı fonları bir araya getiren Ameren’in Hızlandırıcı programını düşünün.

Tipik olarak, bu varlıklar kendi silolarında çalışır . Bununla birlikte, program aracılığıyla, pilotlar ve denemeler yoluyla katlanarak daha hızlı atılımlara yol açabilecek işbirliğine dayalı bir süreç haline geldi.

İşbirliği, dahil olan herkese fayda sağlayan bağlantılı bir topluluk oluşturmanın anahtarıdır .

Aşağıdakiler, işletmenize başlamak için en iyi yerlerdir:

1. Bağlantılar Oluşturun.

Toplulukla bağlantı kurmak basit bir adımla başlar: katılım. Topluluk forumlarına katılın, ticaret odalarına katılın veya bağış toplama ve diğer halka açık etkinliklere sponsor olun. Topluluğa katılımı teşvik eden şirketler “geri vermek” ten fazlasını yapar. Daha mutlu bir işgücü, daha güçlü çalışan bağlılığı veya daha sadık müşteriler olsun, gerçek bir yatırım getirisi görüyorlar.

2. Topluluklar Oluşturun.

Mevcut bir topluluğa katılmak mükemmel olsa da, işletmelerin bölge liderleriyle etkileşim kurarak topluluklarını oluşturmaları gereken zamanlar vardır Böyle bir seçenek, üniversite liderliğindeki hızlandırıcılardır . Bu hızlandırıcılar, girişimcileri ve araştırmacıları yerel şirketlerle ilişkilendirerek, sonunda kendi topluluklarına dönüşecek tüketici çözümleri ve özel-kamu ortaklıkları kurmak için yollar yaratır .

Ameren’s Accelerator programı gibi kohort programları, yenilikçi girişimciler bulurken bir topluluk oluşturmanın harika bir yolunu sunar . Programlar genellikle katılımcılara rehberlik eden üniversite mezunlarını ve konu uzmanlarını içerir . İşbirliği, pazarı önemli şekillerde bozma potansiyeline sahip bir girişimciler ve iş liderleri topluluğu yaratır.

3. Gez, Yürü, Koş.

Topluluklar açısından yapılan küçük bir yatırım büyük bir fark yaratır. Sosyal medyada bana şehrinizden bahsedin. Bir pilot program başlatın veya mevcut bir projeye katılın. Her iki seçenek de, bir sonraki projeniz için bir temel oluştururken kısa sürede küçük bir kazanç sağlama potansiyeline sahiptir.

ETİKETLER:
YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.