WordPress Hızlandırma Taktikleri Nelerdir?

01.11.2020
51

WordPress, dünyada en yaygın kullanılan İçerik Yönetim Sistemidir (CMS). PHP ile yazılmış açık kaynaklı CMS, 2003 yılında tanıtıldı. Kolaylıkla güzel web siteleri ve bloglar oluşturmanıza yardımcı olabilecek güçlü ve oldukça özelleştirilebilir bir platformdur.

İşte bilmeniz gereken bazı WordPress gerçekleri.
 • W3Tech’e göre WordPress, içerik yönetim sistemini bildikleri tüm web sitelerinin% 63,5’i tarafından kullanılıyor. Bu, tüm web sitelerinin% 38,3’ü. İşleri perspektife koymak için, WordPress internetin şaşırtıcı bir şekilde üçte birine güç veriyor.
 • Dünya çapındaki WordPress web sitelerinin% 81’i, WordPress tarafından yayınlanan en son sürüm olan Sürüm 5’i kullanıyor.
 • Popüler inancın aksine, WordPress yalnızca bloglar ve statik web siteleri için kullanılmaz — Çok yönlü bir WordPress e-ticaret aracı olan WooCommerce, tüm çevrimiçi mağazaların% 28.19’undan fazlasına güç sağlar. İlk bir milyon e-ticaret sitesinin yaklaşık% 22’si WooCommerce kullanıyor.
 • Birçok önde gelen marka, The Walt Disney Company ve Rolling Stone’dan Flickr ve Georgia Eyalet Üniversitesi’ne kadar WordPress kullanıyor.

WordPress son derece popüler olmasına ve düzinelerce faydaya sahip olmasına rağmen, bazen yavaş olabilir. Sonuç olarak, çoğu WordPress kullanıcısının durgun bir web sitesi vardır ve bu, anında memnuniyet isteyen bir dünyada önemli bir dezavantaj olabilir.

WordPress Sitenizin Neden Hızlanması Gerekiyor?

WordPress sitenizin çeşitli nedenlerle daha hızlı yüklenmesi ve daha iyi performans göstermesi gerekiyor, bunlardan bazıları işinizi doğrudan etkileyebilir. Akıllı telefonların, mobil verilerin artan kullanımı ve artan müşteri beklentileri de telefonlarda daha iyi web sitesi yükleme hızı talep ediyor.

 • Web sitesi ziyaretçilerinin oldukça sabırsız olduğu dijital dünyada, yavaş yüklenen bir web sitesi genellikle olumsuz bir marka izlenimi yaratır. Hızlı yüklenen bir web sitesi ise genellikle olumlu bir marka izlenimi yaratır. Başka bir deyişle, insanların ikincisini yeniden ziyaret etme olasılığı daha yüksektir.
 • Araştırmalar gösteriyor ki, sayfanızdaki içeriğin bir kullanıcının onunla etkileşim kurması için hazır hale gelmesi için gereken ortalama süre olan Etkileşime Kalma Süresi (TTI) 2020’de 2,6 saniye. gelen Web trafiğinin ve dönüşümlerinin zarar görme olasılığı daha yüksektir.
 • Unbounce’a göre , tüketicilerin yaklaşık% 70’i sayfa hızının bir çevrimiçi perakendeciden satın alma istekliliğini etkilediğini kabul ediyor. Aynı rapor, pazarlamacıların% 81’inin hızın dönüşümlerini etkilediğini bildiğini ancak bunu bir öncelik haline getirmediğini de belirtiyor.
 • Göre Milisaniye, Deloitte Digital tarafından marka Milyonlarca çalışma , her 0.1s site hızı iyileştirilmesi için, ortalama sipariş değeri% 9,2 oranında arttı ve dönüşümleri, perakende tüketiciler için% 8,4 artmıştır. Perakende ve seyahatte ürün listeleme sayfalarındaki hemen çıkma oranları sırasıyla% 5,7 ve% 5,4 arttı.

WordPress sitenizin hızının dönüşümlerinizi ve olası satış oluşturmanızı nasıl etkileyeceğini göz önünde bulundurarak, performansı hızlandırmayı en büyük önceliğiniz haline getirmek gerekir.

İşte en etkili WordPress sayfa yükleme hızı taktikleri
Doğru Ana Bilgisayarı Seçin

Yapmanız gereken ilk şeylerden biri doğru barındırma sağlayıcısını seçmektir. Çoğu insan için, hosting paylaşmak genellikle en iyi ve en uygun fiyatlı seçenek gibi görünmektedir. Paylaşımlı barındırmada, Web’e bağlı bir sunucuda birden çok web sitesi bulunur.

Birden fazla web sitesi olduğundan, sunucu bakımının toplam maliyeti kullanıcılar tarafından paylaşılır ve bu da onu önemli ölçüde düşürür. Ancak, durgun bir web sitesi ve hatta bazı durumlarda sık sık kesinti süreleri pahasına gelir.

Dahası, bu sunucuların ne kadar iyi optimize edildiğini bilmek kolay değil. Sonuç olarak, yoğun trafik saatlerinde işler daha da kötüleşebilir. Kısacası, her yıl birkaç yüz dolar tasarruf etmek için, çok daha değerli potansiyel müşterilere veda ediyor olabilirsiniz.

En iyi WP barındırma sağlayıcılarından bazıları şunlardır:

 • SiteGround
 • Bluehost
 • WPEngine
 • Kinsta
 • Volan
 • LiquidWeb
ETİKETLER:
YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.