Dijital Fotoğraf Düzenleme Yeniden!

08.11.2020
40
Dijital Fotoğraf Düzenleme Yeniden!

Dijital herkes için önemlidir. Belki de fotoğrafçılığın başına gelen en iyi şey dijital teknolojinin ortaya çıkmasıdır. Dünya, dijital fotoğraf düzenleme yazılımı için analog ve kimyasal fotoğraf düzenleme prosedürlerini çoktan geride bıraktı. Ve dijital fotoğrafçılık zanaatı amatörlerin eline getirdi. Ancak teknoloji, fotoğraf düzenleme yazılımının yeniden şekillendirilmesine nasıl yardımcı oluyor?

Photoshop, fotoğraf düzenlemenin adı ve hatta eşanlamlısı olmaya devam ederken, diğer birçok uygulama, özellikle de yeni başlayanlar için en iyi fotoğraf düzenleme yazılımı , fotoğrafçılık gittikçe geliştikçe zorluklara göğüs gerdi.

Dijital teknolojinin ardından bir sonraki büyük şey Yapay Zeka olarak görünüyor . Yapay zeka destekli bir fotoğraf düzenleme yazılımı, görüntüleri geliştirmek ve çeşitli açılardan işlemek için makine öğrenimini kullanır. Bu nedenle, bu makalede açıklanan yollar bir şekilde AI ile ilgilidir. Dijital devrimdeki yenilikler bile geliştiriliyor.

Tek Dokunuşla Düzenleme.

Photoshop birçok profesyonel fotoğrafçı için hantal ve karmaşık görünüyor. Bu, Lightroom gibi alternatif Adobe fotoğraf düzenleme yazılımının arkasındaki fikir olabilir. Bununla birlikte, birçok yazılım Photoshop ile tek dokunuşla düzenleme sunma konusunda rakip olacak şekilde ortaya çıktı; burada saatlerce sürecek ayarlamalar, elbette AI oyundayken saniyeler ve dakikalar içinde yapılır. Bu beklenmedik bir şey değil, dünya daha hızlı koşuyor.

  • Luminar by Skylum , kullanıcılarına Yanlışlıkla Yapay Zeka ile avantaj sağlayan iyi bir fotoğraf düzenleme yazılımıdır. Kullanıcıların bir kaydırıcı kullanarak çok çeşitli özellikleri ayarlamasına olanak tanır. Önceden ayarlanmış stilleri bunu da mümkün kılar. Uygulama ayrıca Photoshop, Lightroom ve Apple Photos’ta bir eklenti olarak mevcuttur.
  • Movavi Photo Editor , tek dokunuşla fotoğraf geliştirmesiyle gurur duyan kolay bir fotoğraf düzenleme yazılımıdır . Sadeliğini üst düzey gelişmişlikle uygun bir şekilde birleştirerek kaliteden ödün verilmemesini sağlar.
  • Photolemur , otomatik görüntü düzenleme özelliği ile birlikte gelen kolay bir görüntü düzenleyicidir. Bunu algoritmalar yardımıyla yapar.
Yüz Güzellik Etkileri.

Özçekimlerin yükselişinden bu yana, fotoğraf düzenleme yazılımı yüz güzelliği trendine büyük ölçüde yatırım yaptı. Uygulamaların çoğu, özellikle mobil olanlar, sadece amatörler içindir. Bununla birlikte, daha gerçekçi efektler oluşturmak için güçlü AI odaklı yüz tanıma teknolojisine dayanan profesyonel fotoğraf düzenleme yazılımı vardır.

  • Skylum, geçtiğimiz günlerde Luminar fotoğraf düzenleme yazılımında ‘insan farkında’ olarak adlandırılan yeni bir Accent AI 2.0 teknolojisine sahip bir güncelleme yayınladı. Yüz ve nesne tanıma teknolojisini kullanarak , daha iyi fotoğraf efektleri oluşturabilir. Kontrast, gölgeler, vurgular, renk düzeltme vb. Gibi efektleri ayrı ayrı ayarlama zahmetini ortadan kaldırır. Güçlü yanı, fotoğrafçılara düzenleme konusunda hala çok fazla esneklik sağlamasıdır.
  • Photolemur , Face Finish Teknolojisi olarak adlandırılan bir teknolojiye sahiptir. Bu AI kullanır seferde görüntü ayrıntıları ve düzeltir kusurları analiz etmek (çok). Diş beyazlatma ve göz düzeltme gibi tipik yüz düzenleme özellikleri bu fotoğraf düzenleme yazılımına yerleştirilmiştir.
  • En iyi fotoğraf düzenleme yazılımlarından biri olan Prisma , Lensa’yı selfieleri rötuşlamak için bir uygulama olarak tasarladı. Cilt tonu yumuşatma, göz / kaş efektleri, doku vb. Birçok yüz güzelliği özelliğine sahiptir. Ayrıca, iPhone’un portre moduna benzeyen Bokeh gibi yenilikçi özelliklere de sahip.
Stil Etkileri.

Çoğu fotoğraf düzenleme yazılımı, özellikle düzenleme için fazla vaktiniz olmadığında artık sizin için çeşitli efektler uygulayan özelleştirilmiş stiller sunuyor. Bu hızlı efektler, bir fotoğrafı düzenlemeyi daha hızlı ve daha kolay hale getirir ve tipik fotoğraf düzenleme uygulamalarının tüm karmaşıklığını istemeyen amatörler için mükemmeldir .

  • Prisma fotoğraf düzenleme yazılımı (Android ve iOS’ta) fotoğraflarda sanatsal efektler ortaya çıkardı. Tipik fotoğrafları hatta tablolar, mozaik eskizleri vb. Gibi görünen sanat eserlerini dönüştürmek için AI kullanıyor. 2016’da piyasaya sürülmesinden bu yana, birçok kişi arasında yaygın bir şekilde benimsenmiş ve birincil sanat uygulaması olarak bilinmeye başlamıştır.
  • GoArt by Fotor , yapay zeka ile fotoğrafları sanatsal şaheserlere dönüştürür. Fotoğraflarınızın empresyonizm, soyut, fovizm, dadaizm gibi ana akım sanat stillerini taklit etmesini sağlayabilir ve hatta fotoğrafların doğrudan Van Gogh’un stüdyosundan çıkmış gibi görünmesini sağlayabilir.
  • Painnt , sanat odaklı başka bir fotoğraf düzenleme yazılımıdır. Kolay kullanım için kategorilere ayrılan çeşitli stillere sahiptir.
ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.