Dijital Pazarlama Stratejinizi Nasıl Güçlendirebilirsiniz?

09.11.2020
36
Dijital Pazarlama Stratejinizi Nasıl Güçlendirebilirsiniz?

Dijital çağda bilgili bir pazarlamacı olarak, teknoloji, iş zekası ve analitik dünyasındaki en son gelişmelerden her zaman haberdar olmanız gerekir. Dijital pazarlama kampanyalarınızın yardımıyla hedef kitlenizi iyileştirmenin daha iyi yollarını bulmanız gerekiyor. Tahmine dayalı analiz, dijital pazarlama stratejinizi nasıl hızlandıracağınızı söyler. Aslında, tahmine dayalı analiz bu pazarlama stratejisini mümkün kılacaktır.

Pazarlama kampanyalarınızı nasıl hızlandırabileceğinizi öğrenmek ister misiniz? Tahmine dayalı analitiğin dijital pazarlamada kullanımını keşfedeceğiz. Tahmine dayalı analitiğin ne olduğunu ve onunla neler yapabileceğinizi bileceksiniz. Hepsinden iyisi, bu verileri neden kullanmanız gerektiğini ve 2020’un ötesinde gelecekte nelerin yatacağını öğreneceksiniz.

Pazarlama için Tahmine Dayalı Analitik nedir?

Tahmine Dayalı Analitik, SAS’a göre ” mevcut geçmiş verilere dayalı olarak sonuçların gelecekteki olasılığını belirlemek için makine öğrenimi teknikleriyle birlikte büyük veri ve istatistiksel algoritmaların kullanılmasını ” gerektiren bir Analytics dalıdır .

Salesforce’un açıklamasına bakarsanız : “ Tahmine dayalı pazarlama, pazarlama kararları almak için doğru tahminler bulmak ve gelecekte başarılı olma olasılığı en yüksek pazarlama stratejilerini planlamak için veri bilimine dayanır. 

Basitçe söylemek gerekirse, potansiyel müşterilerin gelecekteki faaliyetleri hakkında akıllı varsayımlar yapmak için mevcut müşteri verilerini kullanan herhangi bir analitik faaliyeti içerir.

İşletmeler için Tahmine Dayalı Analitiklerin Önemi

Şimdiye kadar muhtemelen dijital pazarlamadaki tahmine dayalı analizin, zaten bir yerlerde oturmuş olabileceğiniz mevcut tarihsel verileri gerçekten iyi bir şekilde kullanmanıza yardımcı olabileceğini fark ettiniz. Kaç pazarlamacının bunu işlerini büyütmek için zaten kullandığını bilmek ister misiniz?

Salesforce tarafından yapılan bir araştırma çalışmasına göre, profesyonel pazarlamacıların% 91’i daha iyi sonuçlar için öngörücü pazarlamaya zaten kendini adamış ya da uygulama sürecindedir .

İşte işletmelerin pazarlamayla her zamankinden daha iyi sonuçlar elde etmek için tahmine dayalı analizi kullanmasının nede
Müşteri Davranışının Doğru Tahmini

Söylemeye gerek yok, müşteri zekası pazarlama oyununun ana odak noktasıdır. Müşterilerinizi ne kadar iyi anlarsanız, örneğin, zamanlarını nerede ziyaret ettiklerini, ne istediklerini ve ne zaman istediklerini çeşitli pazarlama kanallarında onlara ulaşmak o kadar kolay olur.

Örneğin, tahmine dayalı analiz, insanların sosyal medya kanallarında gösterdikleri katılım oranının belirlenmesine de yardımcı olur ve bu da pazarlamacıların zaman kazandıran bir sosyal medya stratejisi planlamasına daha fazla yardımcı olabilir . Sadece zamandan tasarruf etmekle kalmayın , verilerinizi de güvende tutmayı unutmayın .

  1. Optimize Edilmiş Olası Satış Yaratma ve Satış Çabaları

Niteliksiz olası satışlar genellikle şirketlere çok fazla zaman ve paraya mal olur. Tahmine dayalı analitiğin yardımıyla, potansiyel müşteriler olarak bilinenleri harekete geçme olasılıklarına göre önceliklendirerek potansiyel müşterileri niteleyen bir algoritma tasarlayabilirsiniz. Satış ekibinizin yalnızca en karlı müşteri segmentine odaklanmasına ve onu beslemesine yardımcı olmak için ondan içgörüler elde edebilirsiniz .

  1. Kişiselleştirilmiş Mesajlaşma

Online iş ile etkileşim halindeyseniz, kişiselleştirmenin her zamankinden daha önemli olduğunu zaten biliyorsunuzdur. Tahmine dayalı analitik, çoğu işletme için eksik halkadır.

Son derece kişiselleştirilmiş mesajlaşma sağlamak için anında otomatik kitle segmentasyonuna yardımcı olabilir; bu, çapraz satış, ek satış veya başka ürünler önermeye çalışırken belirli segmentleri, grupları veya bireyleri daha iyi hedefleyebileceğiniz anlamına gelir. Tahmin edebileceğiniz gibi, olasılıklar neredeyse sonsuzdur.

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın