Blockchain Startup’larının İşletmelere Hitap Etmesi

12.11.2020
35
Blockchain Startup’larının İşletmelere Hitap Etmesi

Blockchain kullanmanın itiraz , şirketler genellikle yeni blockchain çözümü oluşturmak için kendi iş ortaklarıyla çalışma gibi zorlu bir göreve istemiyoruz. Geçen yıl,  küresel bir blockchain anketine katılan kuruluşların% 74’ü ,  işletmeler arası verimliliği artırmak için bir blok zinciri ağı kullanmaya mecbur hissettiklerini söyledi, ancak yalnızca% 34’ü dağıtım için adımlar attı.

Çoğu kuruluş, başka bir şirket tarafından oluşturulan bir blok zinciri ağını kullanma ayrıcalığı için ödeme yapmak anlamına gelse bile riski atlamayı tercih eder. Blockchain şirketi daha sonra teknoloji girişimlerinin işi yapması, doğru tarafları bir araya getirmesi ve onlar için kurumlar arası verimliliği artıran blockchain ağları kurması için muazzam bir fırsat yarattı.

Kullanıma Hazır Bir Blockchain Ağındaki Değer

Geçtiğimiz on yılda,  yalın başlangıç  yöntemleri, bulut platformları ve DevOps uygulamaları  , girişimlerin konseptten minimum uygulanabilir ürüne geçme ve ardından ölçeklendirme yöntemlerini  dönüştürdü  . Bu yenilikler aynı zamanda girişimlerin, işletmelerin kolaylıkla uygulayabileceği ve daha hızlı kullanabileceği çözümler üretmesine de olanak sağladı.

Blockchain çözümleri sunan girişimler tüm bu bilgilerden yararlanır, ancak aynı zamanda birçok yeni zorlukla da karşı karşıya kalırlar. Kritik kitleye ulaşan ve önemli getiri sağlayan bir ağ oluşturmak için, bir başlangıç ​​diğer işletmeleri blok zincirinin bekledikleri güvenliği, ölçeklenebilirliği ve esnekliği sağlayabileceğine ikna etmelidir.

Bu, işletmelere blockchain ağını entegre etmenin kendilerine nasıl fayda sağlayacağını netleştirmek ve bu kuruluşları şimdiye kadar engelleyen endişeleri ele almak anlamına geliyor. Bulunduğunuz konum buysa, işte bu sohbete nasıl yaklaşır.

Ademi merkeziyetçilik konusunu doğrudan ele alın.

Yeni başlayanlar bir blok zinciri ağı oluşturduklarında, oluşturdukları blok zinciri çözümü üzerinde kontrol sahibi olmadan yatırımlarından ve risklerinden yararlanmaları gerekir. Bunun nedeni, çözümü kontrol eder.

Tam olarak merkezi olmayan bir blok zinciri çözümünün aksine, onu yalnızca bir hizmet olarak yazılım ürünü haline getirmesidir.

O halde, startupların yapması gereken ilk şey, kontrol ile sahipliğin ayrı olmasıdır. Sahiplik vs Kontrol, işin başlangıcında, daha az taraf dahil olduğunda zor olabilir. Ancak, merkezi kontrolle başlamak ve bu kontrolün farklı ilgi alanlarına sahip kullanıcılardan oluşan bir yönetim organına ne zaman taşınacağını açıkça tanımlamak mümkündür.

2. Veri ve mantık için kurallara öncelik verin.

İyi tasarlanmış bir yönetim organı, ağı iyileştirme, ağı büyütme ve tüm kullanıcılar için adil bir getiri oluşturma teşvikine sahiptir. Adil dönüş ancak ağda veri yönetimi, kod yönetimi ve düğüm kontrolü için mümkün olduğunca erken kurallar varsa mümkündür. Ancak herkes kimin hangi verilere sahip oldur.

Kimin hangi veriyi analiz edebileceğini ve iş kuralları ve veri mantığındaki değişikliklere kimin yetki verebileceğini anlarsa büyüyebilir.

Veriler bir kez sağlandıktan sonra, nasıl kullanılabileceğine ilişkin kuralları değiştirmek zordur.

Bu nedenle yeni başlayanlar, temel veri politikalarını olabildiğince erken dikkatle değerlendirmelidir. Yönetişim ilk başta daha merkezileştirilmiş olsa bile, tüm ağ kullanıcılarının ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılayacak ilk politikaların tasarlanmasında bazı girdileri olmalıdır.

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.