Birden Çok Gelir Akışı Nasıl Oluşturulur

Birden Çok Gelir Akışı Nasıl Oluşturulur

Gelir, teknoloji girişiminizin can damarıdır. Bir gelir akışı olmadan, ekip üyelerinizin maaşları ve ofisinizin kiralaması dahil en temel harcamalarınızı karşılayamazsınız. Ancak çok sayıda yeni başlayan teknoloji girişimcisi, tek bir gelir akışına odaklanıyor – işi özel olarak sürdürecek birincil kazanç kaynağı var.

Bu model , girişiminizi mutlaka başarısızlığa mahkum etmeyecektir . Tek bir ürün hattından elde edilen para ve güç sayesinde birçok başarılı işletme büyümüştür. Ancak, daha iyi bir başarı şansı istiyorsanız, birden fazla gelir akışı geliştirmek önemlidir.

Birden Çok Gelir Akışı Neden Bu Kadar Değerli?

İlk olarak, çoklu gelir akışlarının önemini inceleyelim. İşletmeniz için birden fazla gelir akışı oluşturmak çeşitli şekillerde yardımcı olabilir:

 • Daha yüksek brüt gelir . Gelir akışları , birbirleriyle rekabet etmedikleri sürece ek olarak istiflenme eğilimindedir Ana ürün grubunuzdan 100.000 $ ve dört farklı ikincil gelir akışının her birinden 25.000 $ kazanıyorsanız, gelirinizi esasen ikiye katlayabilirsiniz. Açıkçası, bu stratejilerin maliyetlerini de göz önünde bulundurmanız gerekecek; ek gelir akışları, devam etmek için genellikle daha fazla zaman ve para gerektirir. Ancak, genel olarak, işletmeniz daha yüksek kar elde edecek .
 • Çeşitlendirme ve koruma .
 •  Muhtemelen yatırım “portföyünüzü çeşitlendirme” tavsiyesini duymuşsunuzdur. Bu genellikle yatırımcılara tavsiye edilir çünkü koruyucu bir faydası vardır. Tüm paranızı tek bir varlığa yatırırsanız ve bu varlık başarısız olursa, her şeyi kaybedersiniz. Ancak paranızı çeşitli farklı varlıklara yatırırsanız ve tek bir varlık başarısız olursa, çok az şey kaybedersiniz. İşletmeniz için birden fazla gelir akışı oluştururken, benzer bir şey elde edeceksiniz; Müşteri ilgisinde belirgin bir düşüş görürseniz veya gelir akışlarınızdan biri artık alakalı değilse, diğerlerini geri çekebilirsiniz. Bu, zorlu bir dönemden geçmenize yardımcı olabilir veya işi tamamen yeni bir modele döndürmek için yeterince uzun süre canlı tutmanıza yardımcı olabilir.

 • İyileştirilmiş tutarlılık . Genel olarak, birden çok gelir akışına sahip işletmeler, tek akışlı emsallerine göre daha tutarlı çalışma eğilimindedir. Para kazanma stratejilerinin çoğu bir miktar tutarsızlıktan muzdariptir; tüketici talebine, rekabete veya diğer piyasa koşullarına göre yükselir ve düşer. Ancak, işletmeniz için gelir elde etmekten sorumlu birçok farklı akışınız varsa, mücadele etmeniz gereken daha az oynaklık olacaktır; daha öngörülebilir sonuçlara güvenebilirsiniz.
 • Yeni pazarlara açılma. Yeni gelir akışları geliştirmek, sizi işi yeni fırsatlara ve yeni pazar segmentlerine maruz bırakmaya zorlar. Eylemlerinize bağlı olarak, işletmenizin hedeflemesi için daha değerli bir demografi veya markanız için daha kazançlı fırsatlar olduğunu öğrenebilirsiniz. Ne kadar çok öğrenirseniz, stratejilerinizi – ister “ana” ister “ikincil” gelir hatları olsun, o kadar iyi iyileştirebilirsiniz.
 • Risk alma fırsatları . Son olarak, birden fazla gelir akışı oluşturmak, işletmenize risk almak için daha fazla fırsat sağlar. Şirketi destekleyen birçok farklı gelir akışınız olduğunda, ana ürün gamınızda daha büyük riskler alabilirsiniz; Bir şeyler ters giderse, her zaman ikincil gelir kaynaklarınıza geri dönebilirsiniz. Her yeni gelir kaynağı aynı zamanda risk alma fırsatıdır; Şirketinizden küçük bir teklifle her şeyi kumar oynayabilir ve bu alanda tam bir kayıpla uğraşamazsınız.
Para Kazanma Alanlarını Belirleyin

İlk ve en önemli adım, para kazanma için yeni alanlar belirlemektir. Birden çok gelir akışı oluşturmak için, para kazanmanın birden çok yoluna ihtiyacınız var.

Teknoloji dünyasında para kazanmak için sayısız fırsat var Örneğin:

 • Temel ürünler ve hizmetler . Başlangıç ​​olarak, temel ürünleriniz ve hizmetleriniz var. Bireylere belirli ürünleri veya dünyanın her yerindeki şirketlere abonelik hizmetlerini satabilirsiniz. Bu sizin “ekmek ve tereyağınız” ve şirketinizin varoluş sebebidir. Çoğu zaman, en büyük kazanç kaynağınız ve hayatta kalmanız için en önemli akıştır.
 • Yan ürünler ve hizmetler

   . Zamanla, ana hattınıza uymayan, ancak yine de şirketiniz için değerli olabilecek yeni ürünler ve hizmetler geliştirebilirsiniz. Örneğin, ana markanıza uymayan ancak binlerce potansiyel müşteri için değerli olabilecek yeni bir uygulama geliştirebilirsiniz.

 • Reklam . Web sitenizi ziyaret eden veya uygulamanızı indiren çok sayıda insan varsa, reklamların yardımıyla bu trafikten para kazanabilirsiniz. Uygulamanızın veya web sayfanızın yan tarafındaki reklamları tıklayan her kişi için para kazanabilir ve bunu sürdürmek için çok az çaba harcayabilir veya hiç çaba göstermeyebilirsiniz. Bazı tüketicilerin reklamları bir sapma olarak gördüğünü ve bunun markanızın imajını zedeleyebileceğini unutmayın. Google’ın sağladığı arama dalgalanması da tahmin edilebilir kazanç üzerinde etkili olabilir .
 • Satış ortağı bağlantıları

   . Reklamcılığa benzer şekilde, bağlı kuruluş bağlantılarını barındırabilirsiniz. Buradaki fikir, ziyaretçilerinizden / müşterilerinizden bazılarını satın almak için harici bir siteye göndermektir. Bir satın alma işlemini başarıyla tamamlarlarsa, komisyon olarak kazancın bir kısmını kazanacaksınız.

 • Premium içerik . İşletmeniz ayrıca premium içerik oluşturma yan işine de girebilir. Muhtemelen ekibiniz bazı alanlarda uzmanlık taşıyor. Neden bu uzmanlığı bir dizi e-Kitap, sesli kitap, podcast ve diğer içerik biçimlerine aktarmayasınız? İnsanlar iyi içerik için iyi para ödeyecekler.
 • Sınıflar ve eğitim Benzer şekilde, çevrimiçi bir kurs, bir dizi öğretici veya başka bir eğitici yol geliştirebilirsiniz.
 • Markalı ürünler . Çok sayıda hayranınız varsa, markalı ürünlerin geliştirilmesiyle kazanç elde edebilirsiniz. Ayrıca, sizi yeni müşterilere maruz bırakarak bir reklam biçimi olarak ikiye katlanabilir.

Bunlar, işletmeniz için ekstra para kaynakları oluşturmanın yollarından sadece birkaçıdır. Beyin fırtınası yapmaya zaman ayırın ve daha da benzersiz fikirler bulun.

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.