AH BU ERKEK MUHABBETLERİ

27.12.2020
38

“7’den 70’e tüm erkekler aynıdır!” bu sözü hayatımızda olan tüm kadınlardan duymuşuzdur. Annemiz, ablamız, eşimiz, kız arkadaşımız veya arkadaşımız. Bu sözü en az bir kere bile olsa bizlere söylenmiştir. Fakat gerçekte de aynı mıdır? 

 

Aynı olup olunmadığı belirsiz olsa da, 7’den 70’e tüm erkeklerin kullandığı bazı öbekleşmiş cümleler vardır. Askerlik anılarından, halı saha maçlarına, lise yıllarından, arabalara kadar uzayan bir liste oluşturulabilir. 

 

SEVDA MI TUTKU MU BİLİNMEZ

 

Arabalar hakkında vazgeçilmez muhabbetler yaşanır. Bu araba muhabbetleri hakkında söyleyecek o kadar çok söz bulunur ki anlatılsa destan olur. Arabanın tüm detaylarını bilinmekle beraber, araba hakkında yapılan her konuda abartmalar mevcuttur. Bir örnek ile taçlandırmak gerekirse eğer, “Geçen gün araba ile Edirne’den Kars’a 5 saatte gittim geldim adaş.” şeklinde olur.

 

YAPILAN KAVGALARDA KABULLENMEMEK

 

Erkeklerin doğasında olsa gerek hep bir kavgacı yanı vardır. Bazen kaşının üstünde göz var deseler o bile kavga sebebi olur. Ama yapılan kavgalarda hiç bir zaman yediği dayak kabul edilmez, hep, “sen birde karşı tarafı görsen” şeklinde yanıt alınır. Bu olay özellikle lise dönemlerinden açılan konulardan sonra gelir ve devamında ise “lisede bizim grup varya tam bir teşkilattı. Bir keresinde öğretmen arkadaşımızı dersten attı bizde buna karşı çıktık. Abi tüm okul bizden korkardı” sözleri ifade edilir.

 

FANATİK DEĞİLİM

 

Hiç bir zaman hiç bir erkek fanatik olduğunu kabul etmez. Sadece maçları hobi olsun diye izler. Halı saha maçlarına ise spor olsun diye gider.

 

BİTMEK BİLMEYEN ASKERLİK

 

Kimi erkek 24 ay kimi erkek 20, kimi 18, kimileri ise 12 ay veya kısa dönem yapmış olsun. Muhakkak o askerlik anılarının içinde komutan ile arasının iyi olduğunu, komutanlara nazının geçtiği belirtilir. Birde deniz bölgesinde askerlik yapanlar tatil yaptığını iştimaya çıkmadığını askerlik değilde her sabah sahile inip güneş batana kadar güneşlendiğini sonra ise gitar ve alkol eşliğinde eğlendiklerini belirtiler. Olan anılar anlatılmaz ama olmayanlar bire bin katılarak bitmek bilmeyen askerlik anıları olarak kayıtlara geçer.

 

 

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.