DYMISTA BURUN SPREYİ HAKKINDA HER ŞEY!

27.12.2020
33

Alerjik riniti olanlara doktor reçetesi ile satılan DYMISTA burun spreyi.

Mevsimsel alerji başta olmak üzere tüm alerjik reaksiyonlar için kullanılan, kortizon içeren burun spreyi nasıl kullanılır, ne kadar süre kullanılmalıdır ve kimler tarafından kullanılmalıdır sorusu sizler tarafından techkandil.com ekibine çok soruldu. Uzman kadromuz tarafından yapılan araştırma sonucunda detayları yazımızda yer verdik.

Vücudumuzun yabancı maddelere yanıt vermesi neticesinde, burun akıntısı, boğaz yanması, burun kaşıntısı, baş ağrısı, öksürme ve göz kaşınması gibi sorunlar meydana geliyor. Bu sorunlar ise alerji semptomlarını oluşturuyor. Doktor kontrolünde yapılan testler sonucunda ise hastanın neye alerjisi olduğu öğreniliyor ve tedavi süreci başlıyor.

DYMISTA BURUN SPREYİ NEDİR?

Alerji semptomlarının kısa bilgilendirmesini yaptıktan sonra son zamanlarda gerek sizlerin gerekse internet üzerinden aranan DYMISTA burun spreyine göz atalım.

Dymista burun spreyi doktor muayenesi sonucunda normal reçete ile satılan ve içinde kortizon bulunan, alerji rinitlerde kullanılan bir burun spreyi. Mevsimsel ve diğer orta dereceli alerji semptomlarının tedavisinde kullanılan DYMİSTA, toz, küf, polen ve evcil hayvanlara karşı oluşan alerjik reaksiyonlarda burun ve geniz akıntısı, hapşurma ve burun tıkanıklığı gibi semptomları giderir.

YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Her ilaçta olduğu gibi DYMISTA’da da yan etkileri mevcuttur. Burun spreyi DYMISTA’yı kullananlar en çok burun kanaması, baş ağrısı ve ağızda oluşan kötü tad şikayetini yaşamıştır. 

KULLANANLAR NE DEDİ?

Alerjik rinitleri bulunan ve DYMİSTA burun spreyini kullanan kişiler, özel bir araştırma şirketinin yaptığı anket sonucunda memnun kaldıklarını, alerjik semptomlarının en az seviyeye indirdiğini kaydetti. Aynı zamanda DYMISTA yapılan anket sonucunda 10 üzerinden puanlama sistemine göre 8 aldı.

YAZARIN EKLEMİŞ OLDUĞU YAZILAR
27 Aralık 2020
YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.